رکورد افزایش تولید نفت اوپک با کمک عربستان

 

تولید نفت اوپک در ماه گذشته افزایش یافته است، زیرا عربستان سعودی حجم تولید خود را به میزان قابل توجهی افزایش داد تا به مصرف کنندگان متعهد شود که تقاضا را برآورده می کنند.

بر اساس گزارش تحلیل گران بلومبرگ، تولید نفت عربستان در ماه ژوئیه به ۲۳۰،۰۰۰ میلیون بشکه در روز افزایش یافت و به مقدار ۱۰.۶۵ میلیون بشکه در روز رسید.

 

تولید بالاتر نفت از سوی عربستان سعودی به همراه نیجریه و عراق، مجموع تولید نفت اوپک در ژوییه را ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داد و افت تولید ونزوئلا، لیبی و کشورهای دیگر را جبران کرد. اوپک که با پیوستن کنگو اکنون ۱۵ عضو دارد، در ماه میلادی گذشته مجموعا ۳۲.۶ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.

افزایش تولید نفت عربستان‌سعودی نشان می‌دهد که این کشور در حال اجرای حرف خود مبنی بر جلوگیری از خسارت زدن به اقتصاد جهانی پس از تحریم نفتی ایران است و نخواهد گذاشت قیمت نفت مانند تابستان به ۸۰ دلار برسد. ترامپ، عربستان سعودی را برای بالا بردن تولیدش تحت فشار قرار داد و این کشور با افزایش تولید به وعده خود برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمتها عمل کرد.

در نشست رسمی اوپک که در ژوئن برگزار شد، اعضای این گروه که تحت توافق کاهش تولید میزان تولیدشان را بیشتر از سهمیه تعیین شده کاهش داده بودند، با بازگشت به پایبندی ۱۰۰ درصدی به این پیمان و افزایش تولید گروهی به میزان یک میلیون بشکه در روز موافقت کردند.

 

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.