شاخص خرده فروشی جانسون (Johnson Redbook Retail Sales Index)

خرده فروشی جانسون شاخصی است که میزان فروش را بر طبق دسته بندی اداره آمار وزارت بازرگانی آمریکا مورد سنجش قرار می دهد. در این آمار گیری میزان فروش فروشگاههایی که نوع فعالیت آنها شبیه به یکدیگر است، بدست می آید. این گروه از تجارتخانه ها و شرکتها که در آمار به حساب می آیند، بیش از ۸۵ در صد حوزه فروشگاههای اداره آمار وزارت بازرگانی را در بر می گیرند. این بررسی بخش بزرگی از فروشگاههای مورد سنجش در گزارش ماهانه خرده فروشی را شامل می شود. ویژگی شاخص خرده فروشی جانسون انتشار هفتگی آن در روزهای سه شنبه می باشد، اما داده های گرد آوری شده مربوط به ماه قبلی است. این گزارش ۹ صبح هر سه شنبه به وقت شرق آمریکا انتشار می یابد. ارقام اصلی این شاخص براساس در صد تغییر نسبت به ماه پیش از آن می باشد. گاهی معامله گران برای پی بردن به گرایش کلی این شاخص از تحلیل نموداری بر مبنای تغییرات سالانه آن استفاده می کنند. پیش از ۱۸ می ۱۹۹۹ ارقام انتشار یافته برای میانگین کل فروشگاههای ردبوگ بوده و با وجود پیشینه تاریخی بلند ارزش تحلیلی کمی را داراست و در مجموع اهمیت این گزارش به میزان اندکی است. شاخص خرده فروشی جانسون دارای نوسان زیادی است و ارقام هفتگی آن می تواند تغییرات زیادی را به همراه داشته باشد. نماگرهای مصرف و مخارج مصرفی خانوارها همواره پتانسیل اثر گذاری بر روی نرخهای مبادله را دارند و از این رو گاهی این شاخص توانایی حرکت بازار را دارا می باشد. در ماههای آگوست و دسامبر که فروشهای فصلی به اوج خود می رسند، این نماگر می تواند برای معامله گران جذاب باشد.

 

نمای لحظه ای از فروش هفتگی فروشگاههای زنجیره ای(ICSC-UBS weekly chain store sales snapshot)

   شاخص خرده فروشی فروشگاههای زنجیره ای از نتیجه گزارش خرده فروش شرکتها و فروشگاههای خاصی بدست می آید. سهام همگی این فروشگاهها در بازار بورس مبادلات سهام نیویورک داد و ستد می شود و نام و نماد معاملاتی آنها بر طبق استاندارد در جدول زیر نام و نهاد معاملاتی فروشگاههای بزرگ زنجیره ای ایالات متحده را اشاره می کند.

 

نماد نام نماد  نام نماد نام
LTD Limited لیمیتد DDS Dillard دیلارد KSS Kohl’s کول
FD Federated فدریتد KM Kmart ک مارت TGT Target تارگت
JCP J.C. Penney ج.سی. پنی WMT Wal-Mart وال مارت MAY May می

 

 

 تهیه این گزارش توسط انجمن بین المللی مراکز فروشگاهی و یو.بی.اس انجام می گیرد. انتشار این گزارش به صورت هفتگی و هر سه شنبه در ساعت ۹ به وقت نیویورک می باشد. داده های گرد آوری شده مربوط به هفته منتهی به هر شنبه می باشد. بنابراین ارقام منتشر شده در صد تغییر سطح خرده فروشی را نسبت به هفته پیش از آن نشان می دهد. اهمیت این گزارش برای بازار در سطح اندکی است و شاید بی توجهی بازار به ارقام این گزارش در نتیجه نوسانات زیاد آن باشد. با این وجود به دلیل اهمیت شاخص های مصرف گاهی بازار داده های کلیدی فصلی مربوط به ماههای آگوست و دسامبر را به دقت زیر نظر می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.